25. kolo hádzanárskej extraligy mužov

28.03.2009 Celý región

Považská Bystrica 28. marca (TASR) - Stretnutiami 25. kola pokračovala v sobotu extraligy hádzanárov.
MŠK HANT Považská Bystrica - Tatran Prešov 23:26 (9:15)
Najviac gólov: Tůma 8/2, J. Kozák 4, Straka 3 - Tumidalský 6, Kozlov 5/5, Huňady a Pekár po 4
Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula
sedemmetrové hody: 4/2-6/5
vylúčení 2:5
ČK: Geci za 3 vylúčenia
1200 divákov

Šláger kola priniesol veľmi dobrý a rušný zápas v dobrej diváckej atmosfére. Lepšie začali hostia, ktorí už v 11. minúte viedli 5:1. Považania bez zraneného strelca Maťaša (má roztrhnutú achillovku) srdnato bojovali, mali však streleckú smolu, keď sedemkrát trafili do brvna i žrde a navyše nepremenili dva pokutové hody. V 2. polčase doťahopvali 7-gólový náskok Prešovčanov a 5 minút pred koncom ho znížili na rozdiel 2 gólov (22:24). Skúsenejší a strelecky efektívnejší favoriti z Prešova si však tohtosezónnu nezdolateľnosť taktickou disciplinovanou hrou udržali.

HC Štart Nové Zámky - HK 47 Trnava 35:25 (14:13)
Najviac gólov: S. Mažár 10/1, T. Szücs 6, Peťko 5 - Lužák 10/6, Stachovič 7, Ofčarovič a Kurka po 3
Sedemmetrové hody: 2/2 - 9/6
vylúčení: 8 - 6
ČK: Vadkerti za 3 vylúčenia - Lužák za nešportové správanie
rozhodovali: Karlubík a Struhár.
Diváci: 500

MŠK Hlohovec - ŠKP Bratislava 29:24 (11:11)
Najviac gólov: Zaťko 7, Salvata 7/2, Pupík 6 - Kuchárik 8, Slaninka 4.
Sedemmetrové hody: 2/2 - 4/2
vylúčení: 3 - 1
rozhodovali: Mandák a Rudinský
Diváci: 300

Nedeľa:

IS Košice - MHC Edymax Bardejov 39:25 (22:11)
Najviac gólov: T. Urban 8, Guzy 6, Mazák 5 - Čorej 9, P. Krok 6, Židišin 4
Rozhodovali: Mandák a Rudinský
vylúčení: 7:1
sedemmetrové hody: 2/2 - 6/5
400 divákov

Favorizovaní domáci potvrdili rozdiel v kvalite hry a zaslúžene zvíťazili výrazným rozdielom. Hostia hrali odovzdane, bez odporu.

1. Tatran Prešov 25 25 0 0 908:654 50
2. Košice 25 16 2 7 817:725 34
3. P. Bystrica 25 14 2 9 815:736 30
4. N. Zámky 25 15 0 10 775:778 30
5. Hlohovec 25 10 0 15 789:831 20
6. Bardejov 25 8 0 17 728:815 16
7. ŠKP BA 25 5 1 19 662:787 11
8. Trnava 25 4 1 20 692:860 9